Mateřská škola Komenského 44, Šternberk

1.třída - BERUŠKY

V Beruškách jsme všichni dobří kamarádi. Učíme se naslouchat jeden druhému, pomáhat si, neubližovat. A že má beruška sedm teček?
To my víme! Poznáváme i jiná zvířátka, dovídáme se o nich z knih a obrázků, zkoušíme je i namalovat. O přírodě si rádi povídáme. Učíme se jí rozumět, chránit a pomáhat. Každý den je u nás veselo. Baví nás cvičení, zdolávání překážkové dráhy, tančení podle hudby. Radost z pohybu a svou šikovnost předvádíme svým rodičům a známým na vystoupení „našim maminkám“ v opravdovém kulturním domě ve Šternberku. Společně s ostatními dětmi naší školy navštěvujeme divadelní představení, a to nejen ve Šternberku, ale i v Olomouci.
V naší „beruškové“ třídě nejsme samí „školáci“, ale máme zde i mladší kamarády. Těm pomáháme a radíme. Ve třídě máme pěkný nábytek sestavený do center, ve kterých zvládáme různé činnosti. V domácnosti Vám uvaříme, v ateliéru namalujeme obrázek, v kostkách postavíme hrad, v dílně můžeme zaťukat hřebíky, v centru pokusů zkoumáme a bádáme, v knihách a písmenech poznáváme jejich obsah a v centru hudby si všichni společně zazpíváme. V „beruškách“ je prostě prima, přijďte se podívat.

Vaše paní učitelky Květoslava Švábeníková, Terezie Hublarová

shadow